Menu Zamknij

KLUB SENIORA

Numer kontaktowy: KLUB SENIORA 722216253


Wybierz rok wydarzenia:


DNIA 01.12.2021 ROKU KOŹMIŃSKA BIBLIOTEKA, ZORGANIZOWAŁA DLA KOŹMIŃSKICH SENIORÓW BIESIADĘ Z OKAZJI DNIA SENIORA. BYŁA SUPER ATMOSFERA ,WSPÓLNIE ŚPIEWALIŚMY STARE PRZEBOJE. DZIĘKUJEMY ZA TAK FAJNĄ IMPREZĘ 🙂


U NAS W KLUBIE UBIERANIE CHOINKI . MAMY NASTRÓJ ŚWIĄTECZNY I Z TEGO SIĘ CIESZYMY.


NASI WSPANIALI SENIORZY W KAŻDY PONIEDZIAŁEK UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO .


DNIA 25.11.2021 ROKU KATARZYNA PŁÓCIENNIK OBCHODZIŁA IMIENINY. MAŁA CZĘŚĆ ZESPOŁU, ZŁOŻYŁA PANI KASI ŻYCZENIA ,ODŚPIEWANE ZOSTAŁO STO LAT .


DNIA 17.11.2021 R W KOŹMIŃSKIM KINIE MIESZKO ODBYŁ SIĘ BENEFIS NASZEGO INSTRUKTORA MUZYKI,PRZYJACIELA ,CZŁOWIEKA OTWARTEGO, KTÓRY MA SERCE NA DŁONI ZBYSZKA CYUNCZYKA.

NASZ CAŁY ZESPÓŁ ,,PRZYJACIELE ”I TEATR TOWARZYSZYŁ ZBYSZKOWI W TAK WAŻNYM DLA NIEGO DNIU. UŚMIECH NA TWARZY ZBYSZKA SUGERUJE O TYM, ŻE IMPREZA BYŁA BARDZO UDANA, DZIĘKI LUDZIOM KTÓRZY PRZYBYLI LICZNIE NA BENEFIS. WYSTĘPOWAŁY SUPER ZESPOŁY,SOLIŚCI,BYŁY ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA.

foto: Iwona CyunczykDNIA 16.11.2021 R NA SEKCJI PLASTYCZNEJ OBCHODZILIŚMY IMIENINY RENATY ŁĄKOWSKIEJ . ZŁOŻYLIŚMY ŻYCZENIA,WRĘCZYLIŚMY UPOMINEK ,ODŚPIEWALIŚMY STO LAT,BYŁA KAWKA I BARDZO DOBRE CIASTO . ATMOSFERA JAK ZWYKLE BYŁA SUPER.


DNIA 15.11.2021 R KLUB SENIORA ODWIEDZIŁY DZIECI Z PRZEDSZKOLA PARKOWE SKRZATY Z KOŹMINA WLKP- GRUPA PANI ANNY KOWALCZYK KRASNOLUDKI Z OKAZJI DNIA SENIORA. DZIECI ZŁOŻYŁY ŻYCZENIA SENIOROM, WRĘCZYŁY PREZENT,WSZYSCY ODŚPIEWALI STO LAT, ZROBIONE BYŁO WSPÓLNE ZDJĘCIE.


Dnia 6.11.2021 odbył się wyjazd naszych Seniorów do Teatru Muzycznego do Poznania na spektakl pt,,Zakonnica w przebraniu’‘.


NASI SENIORZY RAZ W TYGODNIU UCZESTNICZĄ W ZAJĘCIACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO -MYŚLĘ ŻE ZAJĘCIA SIĘ PODOBAJĄ , WIDAĆ TO NA ZAŁĄCZONYCH ZDJĘCIACH:)


SENIORZY UCZESTNICZĄ W KURSIE KOMPUTEROWYM


DNIA 21.10.2021 OBCHODZILIŚMY IMIENINY I URODZINY CZŁONKÓW ZESPOŁU WOKALNEGO ,,PRZYJACIELE”TJ.KATARZYNY PŁÓCIENNIK,KRYSTYNY MARKUSZEWSKIEJ -SZMAJ,LESZKA DRYGASA ,KAROLA WOJCIECHOWSKIEGO. ATMOSFERA JAK ZWYKLE BYŁA WSPANIAŁA ,BYŁ SUPER TORT ,ŻYCZENIA ,STO LAT I PREZENTY.


DNIA 13.10.2021 ROKU ZESPÓŁ WOKALNY ,, PRZYJACIELE ” W PARAFII ŚW.MARCINA BISKUPA W BORZĘCICZKACH PROWADZIŁ MSZĘ KU CZCI MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ.

DNIA 5.10.2021 PANIE Z SEKCJI PLASTYCZNEJ OBCHODZIŁY IMIENINY I URODZINY TJ. EUGENIA CHOJNACKA I BRONISŁAWA GRZEGOREK . ZOSTAŁY PANIOM ZŁOŻONE ŻYCZENIA ,ODŚPIEWANE STO LAT,BYŁ SŁODKI POCZĘSTUNEK , KAWA I SKROMNY PREZENT.


DNIA 3.10.2021 NASZ ZESPÓŁ WOKALNY,, PRZYJACIELE” PROWADZIŁ MSZĘ W KOŚCIELE ŚW.WAWRZYŃCA-FARA W KOŹMINIE WLKP Z OKAZJI POŚWIĘCENIA SZTANDARU TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW KOŹMINA WIELKOPOLSKIEGO.


Dnia 27.09.2021 w Klubie obchodziliśmy urodziny i imieniny naszych członków zespołu.,byli to Władysława Raś,Halina Kostrzewska,Eugenia Chojnacka,Zygmunt Ziętkiewicz,Elżbieta Ziętkiewicz.Było bardzo miło , złożyliśmy życzenia,odśpiewaliśmy sto lat ,wręczyliśmy prezenty a na koniec była kawa i bardzo dobry tort.


DNIA 23.09.2021 ROKU ODWIEDZILIŚMY PANA SYLWESTRA ALEKSANDRZAKA Z OKAZJI 102 LAT URODZIN. ZŁOŻYLIŚMY ŻYCZENIA OD SENIORÓW I GRUPY WOKALNEJ ,,PRZYJACIELE”,ODŚPIEWALIŚMY 200 LAT. BYŁO BARDZO PRZYJEMNIE I RODZINNIE.


DNIA 30 WRZEŚNIA W NASZYM KLUBIE ZŁOŻYLIŚMY ŻYCZENIA NASZYM PANOM Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZNY.KAŻDY PAN OTRZYMAŁ SKROMNY PREZENT W POSTACI SŁODKIEGO, CZEKOLADOWEGO ,,GRZEŚKA”.


Dnia 17.09.2021 w Staniewie odbyła się BIESIADA SENIORA zorganizowana z okazji zakończenia projektu Aktywny Senior,jak i również z okazji Dnia Seniora.

Projekt Aktywny Senior był realizowany przez Spółdzielnie Socjalną Vivo oraz Miejsko Gminny Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp. któremu podlega Klub Seniora .

Jest nam miło, że zaproszenie przyjęli uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście.

Dziękujemy że bawił się z nami zespół zaproszony z Rozdrażewa ,,Aktywni”.

Nasze spotkanie inaugurował Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Pan Maciej Bratborski. Były wspólne tańce,śpiewy ,wystawa naszych seniorów jak i foto budka


Dnia 13.09.2021r.w Klubie Seniora zespół złożył życzenia Pani Chojnackiej ,z okazji imienin.Wręczyliśmy kawiatka i mały upominek,przy akompaniamencie Pana Zbyszka odśpiewaliśmy sto lat.


DNIA 09.09.2021 ZESPÓŁ ,,PRZYJACIELE” Z NASZEGO KLUBU BRAŁ UDZIAŁ W PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ XVII JUŻ RAZ.NIE ZABRAKŁO NASZYCH SOLISTÓW PANI CHOJNACKIEJ KTÓRA REPREZENTOWAŁA STOWARZYSZENIE AKTYWNY KOŹMIN WIELKOPOLSKI , PANA ZIĘTKIEWICZÂ KTÓRY REPREZENTOWAŁ POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW.


,,MAŁŻEŃSTWO JEST JAK DIAMENT TRZEBA JE SZLIFOWAĆ CAŁE ŻYCIE…..”

DNIA 06.09.2021 NASI CZŁONKOWIE ZESPOŁU,,PRZYJACIELE” ELŻBIETA I ZYGMUNT OBCHODZILI 45 ROCZNICĘ POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO.CAŁY ZESPÓŁ ZŁOŻYŁ ŻYCZENIA I ODŚPIEWAŁ STO LAT.


DNIA 04.09.2021 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY KOŹMIN WLKP.ODBYŁO SIĘ NARODOWE CZYTANIE.


Dnia 15.08.2021 zespół,,Przyjaciele” z naszego klubu brał udział w XV Powiatowej Biesiadzie pt,,Rozśpiewany Senior” na terenie Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.


Dnia 25.07.2021 w naszym kinie Seniorzy uczestniczyli w koncercie Piosenki Międzywojennej w wykonaniu Katarzyny Zawada i zespołu Classic Modern.


DNIA 02.07.2021 R. WYJAZD DO TEATRU WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO W KALISZU NA SPEKTAKL PT,,SZALONE NOŻYCZKI”.


W miesiącu lipcu w Klubie obchodziliśmy imieniny i urodziny Seniorów.


Sekcja plastyczna
Praca Pań przy swoich dziełach – malowanie chust na jedwabiu, malowanie obrazów na płótnie itp.


Dnia 06.06.2021 r.w klubie imieniny obchodziła Pani Janina Hoffmann, zostały złożone życzenia,wręczono prezent i zostało odśpiewane sto lat.


Zapraszamy Państwa do wspólnego wyjścia na operetkę w dniu 20.06.2020 o godz.16,00. Informacje dotyczące Wiedeńskiej operetki można uzyskać również w Klubie Seniora.


Dnia 24.05.2021 i 25.05.2021 roku w Klubie obchodziliśmy urodziny Pani Grażyny Paterek i Pani Aliny Fraszewskiej .Mimo pandemii,po bardzo długiej przerwie, spotkanie było bardzo udane.Złożyliśmy życzenia,wręczono prezenty i odśpiewano sto lat i nie tylko na koniec oczywiście była kawusia z tortem i ciasteczkami.


DNIA 13.03.2021 R. WYJAZD DO TEATRU WOJCIECHA BOGUSŁAWSKIEGO W KALISZU.


8 MARCA DZIEŃ KOBIET – KWIATKI OD NASZYCH PANÓW DZIĘKUJEMY

Kwiatów nie dam, mimo szczerych chęci.
Lecz słowa, które zostaną w pamięci,
życzę szczęścia, dużo radości
i długiej szczęśliwej przyszłości.
Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie,
niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie.
Wszystko, co piękne i wymarzone,
w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione.


Adoracje w Kościele Św.Wawrzyńca 13.02.2021,18.02.2021,19.02.2021 rok.


Wielkie sprzątanie klubu. Czekamy na Seniorów z utęsknieniem.


U NAS W KLUBIE COVIDOVO , MIKOŁAJKOWO I GWIAZDKOWO : )


Dnia 30.09.2020 rok w Klubie złożono naszym Panom -Chłopakom życzenia z okazji Dnia Chłopca dużo zdrówka, pogody ducha,miłości.

Z okazji Dnia Chłopca życzymy Wam:
Gwiazdki z nieba,
Kasy ile potrzeba,
Samych radości,
Z nami czułości.
Zawsze miłości,
Spełnienia marzeń,
Niezapomnianych wrażeń:

życzą Wasze Panie


Dnia 15.09.2020 rok w Klubie obchodziliśmy urodziny i imieniny Pani B. Grzegorek i Pani E.Chojnackiej .Mimo pandemii spotkanie Pań z sekcji plastycznej po bardzo długiej przerwie było udane,miłe i wesołe.Zostały złożone życzenia,wręczone prezenty i zostało odśpiewane sto lat.


Próba naszej solistki Pani E.Chojnackiej


Prace wykonane w Klubie Seniora


Dnia 09.03.2020 roku w naszym klubie wystąpiła grupa 6-cio latków ,,Stokrotki” z naszego koźminskiego przedszkola z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn.Opiekunem grupy jest Pani Sylwia Kowalska i pani Kamila Jędrzejak.Było bardzo wesoło,wszyscy na wzajem złożyli sobie życzenia i odśpiewali sto lat.


Dnia 07.03.2020 rok w Koźminie Wlkp.w kinie „Mieszko” odbyła się premiera sztuki Alejandro Casony „Drzewa umierają stojąc”, w wykonaniu Koźmińskiego Teatru Seniora „Radość”. Reżyserem przedstawienia jest Jolanta Cyunczyk.

foto Paweł Łąkowski
foto klub seniora


Dnia 02.03.2020 rok Klub Seniora gościł Ilonę Kucińską-Boberek-polską aktorkę filmową,serialową i dubbingową z Warszawy która uczyła członków Teatru Seniora ,,Radość”i zespołu wokalnego ,,Przyjaciele”emisji głosu.Dziękujemy bardzo za miłe spotkanie i super atmosferę.


ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA SZTUKĘ KTÓRA ZOSTANIE WYSTAWIONA PRZEZ TEATR SENIORA ,,RADOŚĆ”.

PRÓBY PRÓBY I JESZCZE RAZ PRÓBY


Dnia 27-28.02.2020 rok Adoracje w Kościele Św.Wawrzyńca w Koźminie Wlkp.do Najświętszego Sakramentu prowadzone przez Seniorów – zespół wokalny ,,Przyjaciele”


Dnia 20.02.2020 rok w Klubie Seniora był obchodzony tłusty czwartek-wszyscy Seniorzy byli bardzo zadowoleni.


Dnia 9.02.2020 roku Ks. Mateusz dla Seniorów oraz uczestników programu ,,Aktywny Senior” po raz trzeci przeprowadził prelekcję na temat:
1.Droga do świętości Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Dnia 11.02.2020 r w Klubie Seniora nasza Instruktorka plastyki Maria Malinowska obchodziła urodziny i imieniny było przyjemnie i wesoło w tak miłym towarzystwie.


Dnia 06.02.2020r. Klub Seniora odwiedzili uczniowie ze sportowej szkoły z Poznania,przebywający na zimowisku w naszym mieście.


DNIA 02.02.2020 R.ZESPÓŁ „ PRZYJACIELE”PROWADZIŁ MSZĘ ŚWIĘTĄ W MAŁEJ BAZYLICE W KROTOSZYNIE .


Imieniny i urodziny

Nasi solenizanci:
1.Łucja Krawczyk
2.Jolanta Cyunczyk
3.Renata Łąkowska
4.Małgorzata Banaszak

W dniu 20.01.2020 rok w Klubie Seniora odbyła się próba zespołu ,,Przyjaciele” .
Po zakończonej próbie odbyła się impreza z okazji imienin i urodzin.
Złożono solenizantom życzenia,odśpiewano sto lat,wręczono prezenty,na koniec była
kawa i bardzo dobre placuszki.


Dnia 20.01.2020 r. zespół ,,Przyjaciele” prowadził mszę świętą w kościele pw.św.Stanisława Biskupa i Męczennika w Koźminie Wlkp. A dnia 26.01.2020 r.zespół prowadził także mszę w Kościele Świętego Wawrzyńca w Koźminie Wlkp.


Dnia 17.01.2020 rok Seniorzy uczestniczyli w jasełkach pt.,,Ach co to za noc !” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej ze Starej Obry , które odbyły się w Bibliotece Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.


Dnia 14.01.2020 r.Panie plastyczki i Seniorzy nie zapomnieli o urodzinach Gosi. Była miła atmosfera, życzenia, kawka i słodycze za co bardzo ale to bardzo dziękuję wszystkim.


Dnia 13.01.2020 rok w Klubie Seniora był z wizytą duszpasterską Ksiądz Kanonik mgr Zygmunt Lewandowski.


Dnia 19.12.2019 r.nasi Seniorzy w ramach projektu,,Aktywny Senior” byli w Poznaniu na musicalu pt:,,PIPPIN”.


Dnia 17.12.2019 r. Seniorzy spotkali się przy wspólnym kolędowaniu w sali wiejskiej w Staniewie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Aktywny Senior”.

Przywitaliśmy bardzo serdecznie wszystkich gości którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i wspólnie z nami śpiewać nigdy nie starzejące się kolędy a także zechcieli wysłuchać wierszy Pani Elżbiety Leopold.

Bardzo nam miło że z naszego zaproszenia skorzystali Burmistrz Maciej Bratborski ,Karina Bratborska Dyrektor Przychodni Psychologiczno-Pedagogicznej ,Kazubek Weronika- Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,Cholewińska Katarzyna Z-ca Kierownika MGOPS,Agnieszka Flejsierowicz-Przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywny Koźmin Wielkopolski, Ks. Mateusz Setecki,, Dominik Radwański – Koordynator Spółdzielni Socjalnej “VIVO” ,Cyryl Banaszaka-Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów Rencistów i inwalidów w Koźminie wlkp.

Wspólny wystrój sali, dziękujemy bardzo za pomoc.


Dnia 13.12.2019 r. nasi dzielnicowi przeprowadzili pogadankę z Seniorami na temat ,,Bezpieczeństwo Seniorów”.Po udzieleniu informacji jak się należy zachować w różnych sytuacjach, Seniorom zostały rozdane kamizelki odblaskowe .


Dnia 9.12.2019 roku Ks. Mateusz dla Seniorów oraz uczestników programu ,,Aktywny Senior” po raz drugi przeprowadził prelekcję na temat:
1.,,Adwent czas miniony tęsknota z czuwaniem.”
2.,,Papieże w przepowiedni Św.Malachiasza , spotkanie edukacji religijnej.”


Dnia 05.12.2019 wspólne budowanie i strojenie choinki nr 2


Dnia 04.12.2019 rok wspólne ubieranie choinki nr 1


Dnia 03.12.2019 nasze Panie z sekcji plastycznej Pani Barbara Pietrowska i Pani Barbara Kręgielska obchodziły imieniny.Była bardzo miła atmosfera,życzenia ,kawa i słodki poczęstunek


Dnia 27 listopada, Koźmińska Biblioteka zorganizowała spotkanie dla Seniorów z okazji ich święta

Wszyscy Seniorzy świetnie się bawili,były śpiewane przeboje starszych pokoleń,wiersze,wspólna kawa oraz słodki poczęstunek.


Dnia 25.11.2019 rok w Klubie Seniora odbyło się spotkanie z Ks.Mateuszem Seteckim

Ks. Mateusz dla Seniorów oraz uczestników programu ,,Aktywny Senior” przeprowadził prelekcję na temat:
1.Cmentarz – miejscem pamięci, tradycji i religii.


DNIA 14.11.2019 WIECZÓR Z POEZJĄ ELŻBIETY LEOPOLD


Imieniny i urodziny

Nasi solenizanci
1.Krytyna Markuszewska Szmaj
2. Ela Ziętkiewicz
3.Leszek Drygas
4.Karol Wojciechowski

W dniu 14.11.2019 rok w Klubie Seniora odbyła się próba zespołu ,,Przyjaciele” .
Po zakończonej próbie odbyła się impreza z okazji imienin i urodzin.
Złożono solenizantom życzenia,odśpiewano sto lat,wręczono prezenty,na koniec była kawa i bardzo dobre placuszki.


Imieniny 12.11.2019

Imieniny to okazja do wspólnych życzeń do wspólnych spiewów, zabawy. Imieniny obchodzi Renta Łąkowska z okazji imienin ,Panie z sekcji plastycznej oraz Seniorzy z klubu odśpiewali sto lat, zostały złożone życzenia i oczywiście został wręczony drobny upominek.


NOWINKI Z KLUBU SENIORA

23 października w Klubie Seniora odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora, podczas którego podsumowano działalności artystyczną klubu .Największym osiągnięciem Klubu Seniora było Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Piły podczas IV Wielkopolskich Spotkań Artystycznych Seniorów SAS’2019 . Podczas tego przeglądu koźmińscy seniorzy zdobyli także najwyższe miejsca w kilku kategoriach.


Dnia 21.10.2019 rok zespół ,,Przyjaciele ” oraz Seniorzy z Klubu Seniora zostali zaproszeni do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Borzęciczkach. Dzieci z Seniorami przy pięknej pogodzie razem śpiewali,grali na instrumentach, brali udział w konkurencjach sportowych,tańczyli.Myślę że było bardzo miło i za rok wszyscy ponownie się spotkamy.


Sekcja plastyczna przy Klubie Seniora
ZAPRASZA
w każdy wtorek od godz.10,00


Dnia 12.10.2019 rok zespół „Przyjaciele” został zaproszony przez Ks.Proboszcza Parafii p.w. św. Marcina w Borzęciczkach na wspólną Mszę Fatimską.


XXXII Przegląd Chórów Południowej Wielkopolski.

29 września w auli koźmińskiego zamku odbył się XXXII Przegląd Chórów Południowej Wielkopolski.
Święto połączone było z obchodami 130-lecia Chóru Mieszanego im. Czesława Czypickiego.


IV WIELKOPOLSKIE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE SENIORÓW SAS 2019r. Dnia 28.09.2019r. zespół wokalny ,,Przyjaciele’, ‘,,Teatr jednego aktora”-Mieczysław Gryszka, Kabaret ,,Koźmiński Teatr Seniora”, Soliśći – Eugenia Chojnacka, Grażyna Paterek, Zygmunt ,,Zyga” Ziętkiewicz a także Zbigniew Cyunczyk brali udział w IV Wielkopolskim Spotkaniu Artystycznym Seniorów 2019 roku. Przegląd trwał dwa dni .
Jurorzy docenili nasz trud i poświęcenie w następujących kategoriach:
Mieczysław Gryszka “Teatr jednego aktora” – wyróżnienie w kategorii TEATR Zbigniew Cyunczyk solista – I miejsce w kategorii SOLISTA Eugenia Chojnacka – wyróżnienie w kategorii SOLISTA
“Koźmiński Teatr Seniora” – II miejsce w kategorii KABARET Klub Seniora przy MGOPS w Koźminie Wlkp. – GRAND PRIX IV Wielkopolskich Spotkań Artystycznych Seniorów SAS 2019 GRATULUJEMY !!!!


Dnia 24.09.2019 r . dalsze obchody 100 -ych urodzin Pana Sylwestra Aleksandrzaka w Klubie Seniora


Dnia 23.09.2019 r. senior Pan Sylwester Aleksandrzaka obchodził 100 urodziny.
Zespół,,Przyjaciele”odprawił mszę świętą w której uczestniczyli zaproszeni goście rodzina,prawnuki, wnuki,włodarze miasta,znajomi, seniorzy z Klubu Seniora. Po zakończonej mszy Renata Łąkowska w imieniu zespołu i seniorów z Klubu złożyła jubilatowi piękne życzenia.


Senior z Inicjatywą Krotoszyn 2019 rok
20.09.2019 r.
W krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” nasz zespół ,,Przyjaciele”, soliści indywidualni oraz przedstawicielka sekcji plastycznej Pani Pietrowska Barbara uczestniczyli w imprezie Senior z Inicjatywą.
Impreza była okazją do wspominek i wspólnej zabawy.


Imieniny 17.09.2019

Imieniny i urodziny to okazja do wspólnej zabawy i wspólnychżyczeń. W grupie plastycznej Pani Eugeni Chojnackiej i PaniBronisławie Grzegorek z okazji imienin zostało odśpiewane wspólne sto lat , solenizantki,otrzymały od nas upominek,oraz zostały złożone piękne życzenia.


ZESPÓŁ WOKALNY ,,PRZYJACIELE ” W PIĘKNEJ ODSŁONIE


DOŻYNKI GAŁĄZKI DNIA 31.08.2019

W sobotę 31.08.2019 rok zespół wokalny ,,PRZYJACIELE” wziął udział w dożynkach które odbyły się w Gałązkach. W bardzo miłej atmosferze zespół, oraz soliści indywidualni przedstawili swój program artystyczny, były przyśpiewki przygotowane przez mieszkańców Gałązek oraz wspaniały poczęstunek.


Dożynki Pogorzela dnia 25.08.2019 rok

W niedzielę 25.08.2019 rok zespół wokalny ,,Przyjaciele” oraz Koźmiński Teatr Seniora wzięli udział w DożynkachGminnych w Pogorzeli.Pierwszym punktem programu była piosenka pt.,,Kombajn Bizon ” w wykonaniu Zbigniewa Łąkowskiego oraz scenka kabaretowa w wykonaniu grupy teatralnej pt.,,Ławeczka”.

Następnie na scenę zostali zaproszeni soliści :– Grażyna Paterek zaprezentowała dwa utwory pt.,, Zamiast” i ,,Gdzie jesteś dziewczyno”.– Zygmunt Ziętkiewicz zaśpiewał piosenki rozrywkowe pt.,,Wczorajsze dni ” i ,,Nie zapomnę tamtej nocy”.– Eugenia Chojnacka wykonała piosenki pt.,,O gwiazdo miłości” i ,,Żegnajcie przyjaciele”.

Na zakończenie naszego programu zespół wokalny ,,Przyjaciele” zaprezentował 4 utwory:1. ,,Od Siewierza jechał wóz”.2. ,,Polskie strzechy”.3. ,, Samba Sikoreczka”.4. ,, Rzeka marzeń ”.


Koniec praktyki Oli w Klubie Seniora 19.07.2019r.


Odwiedziny Stulatka Sylwestra Aleksandrzaka w Klubie Seniora 18.07.2019r.


Biesiada Seniora po Koźmińsku Na wesoło 03.07.2019r.


Występ dzieci ze Szkoły Muzyczno-Sportowej w Poznaniu 28.06.2019r.


Przygotowywanie scenografii na Biesiadę Seniora 26.06.2019r.


Wystawa prac Kółka Plastycznego z okazji Dni Koźmina Wielkopolskiego 07.06.2019r.


Seniorzy na próbie generanej Teatru 10.50 06.06.2019r.


Wtorkowe spotkania Grupy Plastycznej 28.05.2019r.


II Spartakiada Klubu Seniora i Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Borzęciczkach 27.05.2019r.


Pielgrzymka do Częstochowy zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi oraz Klub Seniora 25.05.2019r.


Warsztaty teatralne dla Koźmińskiego Teatru Seniora z aktorem Dariuszem Sosińskim zorganizowane przez Stowarzyszenie Aktywny Koźmin Wielkopolski i Klub Seniora Projekt współfinansowany z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. 22.05.2019r.


Akcja znakowania rowerów przy Klubie Seniora 17.05.2019r.


Festiwal Piosenki Biesiadnej i Ludowej w Bachorzewie 15.05.2019r.


Życzenia dla Stowarzyszenia “Razem” z Krotoszyna w X rocznicę powstania od koźmińskich seniorów 29.04.2019r.


Reprezentanci Klubu Seniora na Biesiadzie Rozdrażewskiej 25.04.2019r.


Spotkanie Wielkanocne 11.04.2019r.


Przygotowania do Świąt Wielkanocnych 03.04.2019r.


Próby duetu skrzypcowego ZoZ oraz Zespołu Wokalnego Przyjaciele i spotkanie imieninowe 26.03.2019r.


Droga Krzyżowa 29.03.2019r.


Warsztaty z Aqua aerobiku

Odbyły się przy współpracy Klubu Seniora i Stowarzyszenia “Aktywny Koźmin Wielkopolski”

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski 15.03.2019r.- 15.05.2019r.


Spotkanie z księdzem Bartoszem Ignaszewskim 13.03.2019r.


Adoracja 07.03.2019r.- 08.03.2019r.INFORMACJA

ZMIANA ADRESU KLUBU SENIORA NA UL. STĘSZEWSKIEGO 2

ORAZ NUMERU TELEFONU NA 722 216 253

Klub Seniora w Koźminie Wielkopolskim rozpoczął działalność w październiku 1992 roku. Jest to jednostka wsparcia dziennego podległa Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Koźminie Wielkopolskim a prowadzą go Renata Łąkowska- pracownik socjalny oraz Anna Parużyńska- instruktor terapii zajęciowej

Codziennie Klub Seniora odwiedza około 35 osób , są to osoby w wieku poprodukcyjnym, emeryci, renciści, część Klubowiczów to osoby niepełnosprawne.

Klub Seniora zapewnia swoim Seniorom aktywny udział w życiu kulturalnym, zaraża pasją, tworzy trwałe więzi przyjaźni oraz doskonale bawi. W ramach jego działalności możliwe jest niemal wszystko. Najważniejsza jest jednak rodzinna atmosfera i możliwość pracy grupowej, co zapewnia poczucie jedności , przynależności do grupy , które jest bezcenne. Klub Seniora stanowi źródło niewyczerpanych inspiracji, pole wymiany doświadczeń oraz poglądów. Z roku na rok zwiększa się zastęp ludzi w starszym wieku, otoczenie ich należytą opieką, serdecznością , szczerym zainteresowaniem oraz stały kontakt z drugim człowiekiem, z rówieśnikami na pewno zmniejsza problemy adaptacyjne tego umownego progu starości. Dlatego działalność Klubu Seniora ma ogromne znaczenie terapeutyczne a przede wszystkim ma duży wydźwięk społeczny i humanitarny.

Seniorzy z Klubu Seniora lepiej wykorzystują czas ponieważ w opinii wielu z nich czas płynie wolniej i spokojniej niż kiedyś, więc co robią? wszystko to co musiało ustępować „ważniejszym” sprawom: uprawiają sport, dokształcają się, spotykają się z „rodziną” i przyjaciółmi.

Głównym celem działalności Klubu Seniora jest przeciwdziałanie osamotnieniu, izolacji społecznej, i zagrożeniu marginalizacją społeczną. Podejmowane działania służą realizacji takich celów jak: zmniejszenie poczucia samotności alienacji, aktywizacji społecznej. Klub Seniora integruje, rozbudza zainteresowania i potrzeby kulturalne, edukuje, upowszechnienia zdrowy styl życia, zmienia wizerunek człowieka starszego w społeczeństwie.

W 20-letniej historii działalności Klubu Seniora jego uczestnicy nie byli jedynie biernymi odbiorcami oferowanych im usług lecz sami podejmowali działania w zakresie organizacji czasu wolnego i działania na rzecz innych Seniorów i społeczności.

W ramach terapii zajęciowej prowadzony jest:

 • cykl zajęć muzycznych,
 • śpiewanie grupowe i indywidualne,
 • terapia – wizualizacja relaksacyjna
 • gry i zabawy ruchowe przy muzyce usprawniające kondycję fizyczną,
 • zajęcia wokalne z zespołem „Przyjaciele”,
  • cykl zajęć literacko-kulturalnych,
  • spotkania towarzyskie, międzypokoleniowe,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi, prelekcje,
  • organizowanie koncertów muzycznych,
  • tworzenie scen kabaretowych , małych form teatralnych i inscenizacji,
  • wprowadzanie różnych tematów przez terapeutę wspomagających aktywność umysłową seniora, dyskusje,
  • organizacja uroczystości imieninowych i urodzinowych,
  • organizacja imprez plenerowych, pikniki, czynny udział w życiu kulturalnym Miasta i Gminy,
  • reprezentowanie miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski w projektach realizowanych przez powiat Krotoszyński,
  • cykl zajęć plastycznych,
  • poznawanie i wykorzystywanie technik rysunkowych i malarskich,
  • organizowanie wystaw prac Seniorów,
  • wykonywanie dekoracji okolicznościowych, drobnych upominków dla solenizantów
  • zajęcia sprawnościowe (ćwiczenia fotelowe, gimnastyka, rower rehabilitacyjny, steper )
  • gry stolikowe (karty, szachy, gry planszowe)
  • Klub Seniora bierze czynny udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet III wieku (aqua aerobic, nordic walking, joga, plastyka, ceramika, kurs ogrodniczy itp.).

Organizowane są spotkania integracyjne z zaprzyjaźnionymi organizacjami zrzeszającymi Seniorów, wieczorki taneczne, wycieczki turystyczno-krajoznawcze, uroczystości okolicznościowe (Dzień Babci, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Seniora, Wieczerza Wigilijna). Klub Seniora współpracuje z lokalnymi placówkami oświaty (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) oraz instytucjami organizacjami społecznymi:

 • Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.,
 • Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp.,
 • Zakład Aktywności Zawodowej w Koźminie Wlkp.
 • Gminny Zespół Instytucji Kultury,
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie,
 • Polski Czerwony Krzyż,
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie,
 • Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów,
 • Parafie znajdujące się na terenie miasta,
 • Biblioteka publiczna w Koźminie Wlkp.,
 • Stowarzyszenie ,,Z pomocy zrodziła się przyjaźń Koźmin Wielkopolski – Bellheim”,
 • inne Kluby Seniora.